Agenda wydarzenia

Dzień 1

(17 Lis 2020 | wtorek)

Dzień 2

(18 Lis 2020 | środa)

 • 12:00 - 12:40
  Potyczka: Czy polski złoty wiek będzie dalej trwać?
  Prof. ALK dr hab. Marcin Piątkowski, Marek Tatała, Zuzanna Szott

  Polska ma za sobą prawie 30 lat nieprzerwanego wzrostu, zatrzymanego dopiero przez tegoroczną pandemię. Pozwoliło to Polakom na potrojenie swojego dochodu i osiągnięcie najwyższego poziomu jakości życia w porównaniu do Zachodu od ponad 400 lat. Czy jednak ten „złoty wiek” będzie dalej trwać mimo piętrzących się wyzwań dotyczących demografii, jakości instytucji, poziomu innowacji czy stabilności finansów publicznych? Czy uda nam się wykorzystać najlepszą w historii okazję na dogonienie Zachodu?

 • 12:50 - 13:30
  Potyczka: Czego dowiedzieliśmy się o naszym państwie w roku 2020?
  Prof. UŚ dr hab. Marek Migalski, Łukasz Warzecha, Maciej Łazor

  Uczestnicy: prof. UŚ dr hab. Marek Migalski – Uniwersytet Śląski w Katowicach
  vs
  Łukasz Warzecha – dziennikarz, publicysta Do Rzeczy, Rzeczpospolita
  Moderator: Maciej Łazor - Przewodniczący Regionu Małopolska, Stowarzyszenie Młodzi Demokraci; student, Uniwersytet Jagiellońskiego

 • 14:15 - 14:55
  Potyczka: Jak wzmacniać wspólne wartości w instytucji państwowej?
  Szymon Ziobrowski, Sylwia Hull-Wosiek, Ryszard Szlosarek

  Dyskusja doświadczonej konsultantki biznesowej (Sylwia Hull-Wosiek) i dyrektora Tatrzańskiego Parku Narodowego (Szymon Ziobrowski) o przeprowadzonym przez nich procesie wzmocnienia wartości wśród pracowników TPN. Czy wartości pracownika i organizacji mogą się różnić? Czy rozmowa o wartościach instytucji państwowej ma w ogóle sens? Zobacz intelektualną potyczkę dwóch praktyków zarządzania, żeby poznać odpowiedzi na te pytania.